Szukaj

postheadericon Mieszkanie – nasz azyl

Dom powinien być funkcjonalny oraz spełniać swoje podstawowe funkcje. Jednak dobrze urządzone mieszkanie może stać się przede wszystkim naszym azylem, gdzie będziemy w najlepszy sposób odpoczywać i relaksować się. Poza tym to miejsce, gdzie będziemy spędzać najwięcej czasu, gdzie będziemy żyć, wychowywać dzieci. Po ciężkim dniu w pracy, zakupach w tłumnie odwiedzanych hipermarketach, po długim oraz nużącym załatwianiu różnych urzędowych spraw z chęcią wraca się do domu. Do miejsca, gdzie jest miło, przyjaźnie oraz przytulnie. Odpowiednio dobrane kolory, aranżacje wnętrz oraz najmniejsze szczegóły, które tworzą nastrój są nam w stanie zrekompensować cały koszmarny lub nieudany dzień. Możliwości dobrego, gustownego urządzenia mieszkania są obecnie nieograniczone – zapewnia nam to mnogość ofert wszystkich elementów niezbędnych do zaprojektowania oraz urządzenia wnętrz.

My powinniśmy wszystko dobierać, a fachowcy są w stanie wszystko zrobić, zamontować czy przerobić, jeśli oryginalny produkt nie spełnia naszych oczekiwań lub po prostu wymaga drobnych korekcji czy poprawek. Czas oraz środki dobrze przemyślane, zainwestowane w remont oraz urządzanie mieszkania na pewno szybko nam się zwrócą. Dużo zależy także od naszych możliwości finansowych. Mając do dyspozycji szeroki budżet na pewno łatwiej jest wyczarować piękne, unikalne wnętrza, dobrać gustowne dodatki. Czasem jednak przepych może wszystko zepsuć. Czasami najprostsze rozwiązania w wielu przypadkach najlepiej się sprawdzają. Należy również pamiętać o naszej wyobraźni – nieograniczonej, pełnej pomysłów i rozwiązań. To ona zazwyczaj podsuwa najlepsze i najkorzystniejsze rozwiązania. A przecież w naszym mieszkaniu to przede wszystkim my mamy się w nim dobrze czuć. Nie warto gonić za modą, sugerować się rozwiązaniami zastosowanymi przez naszych znajomych. Każdy przecież jest inny, potrzebuje innych warunków do odpoczynku czy relaksu. Warto zatem samemu decydować o wszystkim – według siebie, swoich potrzeb, kierując się własnymi odczuciami.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.