Szukaj

postheadericon Adoptowane dziecko.

Coraz częściej dla rodzin bezdzietnych mające problemy z płodnością pojawia się rozwiązanie jakim jest adopcja. Najczęściej adoptowane są dzieci bardzo małe, czyli niemowlaki, dzięki czemu rodzina będzie mogła brać udział w wychowywaniu dziecka i uczestniczeniu w jego rozwoju. Zdarza się, że jednak rodzina nie może w pełni pokochać adoptowanego dziecka, mimo najszczerszych chęci. Wiele rodzin nie dopuszcza do siebie myśli, że nie kocha tego dziecka i w rzeczywistości tak nie jest. Początkowo może być to trudne, gdyż możemy odczuwać dystans do dziecka, co nie miałoby miejsca, gdybyśmy przeżywały okres ciąży, czy jej planowania. Uwarunkowane jest biologiczne, że swoje dziecko kochamy już od chwili poczęcia, czy narodzin. Odpowiedzialne są za to hormony, które pobudzają w nas instynkt macierzyński. W sytuacji dziecka adoptowanego może to trwać nieco dłużej, ale z pewnością z czasem więzi między adoptowanym dzieckiem a matką będą się zacieśniać, co przerodzi się w miłość, którą jednakowo darzylibyśmy biologiczne dziecko.

Jednak na to wszystko potrzeba czasu. Należy wyzbyć się poczucia winy, że do adoptowanego dziecka początkowo czujemy dystans, ale trzeba starać się zapewnić mu jak najlepszy byt i rozwój, nieograniczona miłość pojawi się z czasem. Nieco trudniej wygląda to przy adopcji dziecka starszego, u którego również pojawiają się problemy z pełną akceptacją nowej rodziny. Wtedy to należy szczególnie dbać o kontakt z dzieckiem, okazywać mu uczucia i spełniać jego oczekiwania, wzbudzać zaufanie i zawsze służyć mu pomocą. W tej sytuacji nie będzie czasu na zamartwianie się dystansem, którym my darzymy dziecko, gdyż będziemy starali się, aby ono zaufało nam. Bez wątpienia, mimo trudnych początków adopcja przynosi korzyści obu stronom, i zapewnia szczęście jak w rodzinie biologicznej, gdyż towarzyszymy sobie niemalże zawsze i wszędzie, spędzamy razem czas, przeżywamy radosne i smutne chwile, a to wszystko zbliża ludzi i budzi niesamowite uczucie, jakim jest miłość.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.