Szukaj

postheadericon Bezdzietne małżeństwo.

Potomstwo dla wielu wiążących się ze sobą ludzi jest bardzo ważnym elementem, który pozwoli budować szczęście, da poczucie spełnienia emocjonalnego. Jeśli jednak tego zabraknie z różnych powodów, ale najczęściej występującym jest niepłodność może to nieść ze sobą przykre konsekwencje. Czy jednak zawsze musi tak być, a rodzina bezdzietna może być szczęśliwa? Oczywiście dużo zależy od naszej psychiki i wsparcia jakie możemy uzyskać od partnera. Oczywiście zarówno dla kobiety i mężczyzny może być to wiadomość trudna do przyjęcia, ale możliwa do zaakceptowania w jakimś stopniu, jeśli wzajemna pomoc będzie na porządku dziennym. Wiadomo, że wiadomość o bezpłodności może okazać się szokiem i grozić załamaniem psychicznym i depresją, wtedy bardzo ważne jest dla nas wsparcie za równo ze strony partnera, ale także psychologa.

Każdy wiadomość tą przyjmie inaczej, lecz oczywistą sprawą jest, że pragnienie dziecka, które nasilało się w małżeństwie od wielu lat będzie cięższe do zniesienia od małżeństwa, które dziecka jeszcze nie planowało.  Często przyczyną bezpłodności jest jedna ze stron małżeństwa. Stąd po jej stronie równie często towarzyszą obawy związane ze szczęściem małżonka. Wieczne zamartwianie się „Czy nie zostawi mnie dla kogoś, kto będzie w stanie zapewnić mu/jej potomstwo?” może być naprawdę uciążliwe. Jednak nic nie daje większej nadziei jak wiara w to, że w końcu się uda. Należy podejmować wszelkie możliwości leczenia. Dzisiejsza medycyna może zdziałać cuda nawet w przypadkach w których początkowo zakładano bezwzględną bezpłodność. Jeśli natomiast leczenie i badania nie przyniosą skutku warto zastanowić się nad adopcją. W końcu tyle niewinnych i kochanych dzieci potrzebuje rodziny, jest to wyjątkowo szlachetne, gdyż pomożemy dziecku, starając się zapewnić szczęście zarówno jemu jak i sobie i swojej drugiej połówce. Nie należy traktować tego problemu jak definitywny koniec marzeń, gdyż w rzeczywistości brak potomstwa nie musi skreślać naszego szczęścia. Wiele małżeństw bez dzieci jest szczęśliwych, gdyż oparcie znajdują w sobie nawzajem i potrafią o siebie dbać i szanować się i czuć się kochanym.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.