Szukaj

postheadericon Bezstresowe wychowanie.

Jest wiele sposobów na wychowywanie dzieci, które niosą ze sobą wiele kontrowersji, gdyż oczywiście to od rodzica zależy w jaki sposób będziemy zapewniać naszej pociesze rozwój. Jednym z bardziej popularnych sposobów wychowania jest wychowanie bezstresowe. Na czym ono w rzeczywistości polega i czy rzeczywistości jest tak bardzo skuteczne? Powszechnie bezstresowe wychowanie większości rodziców kojarzy się z tym, że naszemu dziecku wolno robić wszystko, a my jako jego opiekunowie nie mamy prawa zabronić mu robić tego na co ma ochotę.

Brzmi absurdalnie i rzeczywiście tak nie jest. Przede wszystkim warto we wszystkim zachować zdrowy rozsądek, a wychowanie bezstresowe wiąże się przede wszystkim z konsekwencją i zrozumieniem. Ważne jest, aby na zachowanie naszego dziecka spoglądać jego oczami, czyli próbować zrozumieć dlaczego to co robi tak bardzo go intryguje i interesuje. Czasami zaraz krzyczeć „Nie, nie wolno Ci!” wystarczy wyprzedzić jego ruchy i wytłumaczyć dziecku, pokazać, że to co zrobi może być dla niego niebezpieczne, bądź szkodliwe. Dziecku należy pokazywać i tłumaczyć jak najwięcej, jego zainteresowanie światem jest tak wielkie, że z pewnością nie znudzi się naszymi opowieściami.  Bardzo ważne jest, aby być konsekwentnym i stanowczym, tylko dzięki temu dziecko będzie uważało nasze prośby za poważne i godne wykonania. Jeśli uważamy, że jakieś zachowanie wymaga kary, bo było złe nie bójmy się tego. Ważne, żeby jej przyczyny były dziecku dobrze znane oraz kara odbyła się szybko i w równowadze z jego przewinieniem. Kara nie może być zbyt surowa, jeśli czyn był dość błahy, ale niepożądany. Podobnie sprawa ma się w sytuacji nagród. Nie może mieć absolutnie miejsca sytuacja w której obiecana nagroda wcale się nie pojawi. Takie zachowanie rodzica w dziecku wzbudza brak zaufania i traktowanie naszych gróźb i obiecanych nagród niepoważnie. Bezstresowemu wychowaniu podlega oczywiście niekierowanie się emocjami, należy dziecku oczywiście powiedzieć o tym, że w tej chwili jesteśmy na nie źli, ale należy także zaznaczyć, że do tematu powrócimy, ale wtedy gdy sami ochłoniemy.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.