Szukaj

postheadericon Dekorujemy wnętrza

Kiedy decydujemy o tym z jakiego materiału będzie wykonana nasza roleta musimy wziąć pod uwagę to że właśnie materiał ma wpływ na to ile słońca będzie wpadać do naszego mieszkania w radzyminie. To właśnie rolety ograniczają ilość słońca i tworzą panujący w mieszkaniu klimat. W dużym uproszczeniu panuje zasada, że dobierana tkanina powinna być jaśniejsza od koloru ścian, wówczas, kiedy ściany są nasycone pełnymi kolorami. Jeżeli tak dobierzemy rolety będą one stanowić przeciwstawny akcent i jaśniejszy kontrast w naszym mieszkaniu. W przypadku, kiedy w pokoju mamy jasne pastelowe kolory, lub nienasycone to powinniśmy się zdecydować na rolety ciemniejsze. Taki dobór kolorów sprawia, że wnętrze nabiera niezbędnej dynamiki i zdecydowanie jest przyjemniejsze. Pamiętajmy również żeby wybierając kolor tkaniny jak będzie na roletach nie dobierać identycznych zarówno na ścianie jak i na rolecie. Jeżeli koniecznie chcemy żeby był ten sam kolor to powinniśmy zróżnicować odcień, żeby pomieszczeni nie było płaskie.

Mając już wybrany styl jak i kolor rolet również możemy dopasować do tego inne elementy jak chociażby sztukaterię, chociaż osobiście proponowałbym jednak wykonywanie tych prac w kolejności odwrotnej. Jednak powiedzmy, że z pewnych względów nie dało się ich wykonać odwrotnie to powinniśmy sztukaterię dopasować do panującego u nas wewnątrz klimatu. Również nie do każdego domu pasuje robienie elewacji. Oczywiście sztukateria zewnętrzna może być montowana praktycznie w każdym domu o tyle sztukateria wewnętrzna już nie koniecznie. Trudno sobie wyobrazić ultra nowoczesne wnętrze z sufitami pokrytymi sztukaterią, oczywiście dobry architekt wnętrz będzie w stanie sobie poradzić z tym problemem, jednak, jeżeli planujemy to sami to może być różnie. Zewnętrzne sztukaterie natomiast są często montowane w celu podniesienia wizualnej wartości domu. Sztukateria sprawia że dom wygląda na droższy niż jest w rzeczywistości, to może być dobry patent podczas sprzedaży naszego domu.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.