Szukaj

postheadericon Do czego służą kolektory słoneczne?

Aby dowiedzieć się do czego służą kolektory słoneczne, na samym początku wypadało by poznać ich definicję. Tak więc, z cała pewnością są to urządzenia, które służą do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło. Czyli jednym słowem ujmując fakt, te kolektory pozwalają nam wytworzyć ciepło, poprzez energii. Ponadto, gdy owa energii wytwarza ciepło, wówczas energia dociera dalej i dzięki katalizatorom zamienia się na energię cieplną, która jest powszechnie uznawana za nośnik ciepła, który może być zarówno cieczą oraz gazet. Za przykłady, w gazie możemy uznać powietrze, a zarazem za ciecz uznaje się wodę. Tak więc poznając technikę działania oraz niewielką informację na temat kolektorów, wówczas czas skupić się na ich zastosowaniu. Tak więc kolektory, mają dość liczne zastosowania. Albowiem do nich można zaliczyć podgrzewanie wody gruntowej, oraz wody basenowej. Ponadto wspomaga i sprzyja centralnym ogrzewaniu. Również kolektory słoneczne świetnie nadają się do chłodzenia budynków, a nawet na korzystnie wpływają na ciepło technologiczne. Jednak, aby w pełni zrealizować powyższe zastosowania, niezbędne do tych celów są kolektory płaskie oraz próżniowe. Jednak ich rodzaj zależy od różnych czynników. Wśród nich możemy uwzględnić przestrzeń oraz ilość dostępnego miejsca. Tak więc zanim zdecydujemy się jaki kolektor chcemy mieć, musimy dobrze zaprojektować wnętrze.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.