Szukaj

postheadericon Dom i nowoczesne technologie

Nowa technologia w dziedzinie nieruchomości, cieszy się wśród klientów coraz większym zainteresowaniem. Takie projekty domów nowoczesnych podobają się większej I większej rzeszy osób. Ciekawa I spokojna okolica, na obrzeżach miasta sprzyja takim projektom. W domu takim można się wyciszać po trudnym dniu, a wiele sprzętów I urządzeń elektrycznych, które znajdują się w takim domu ułatwia nam życie I odciążą nas, po przepracowanym dniu. W domach takich jest wiele tak zwanych nowinek technicznych, które ułatwiają życie każdemu. Są to drogie, ale warte swoich pieniędzy funkcje, które dają nam poczucie bezpieczeństwa I spokoju. Gdy wyjeżdżamy na wakacje wystarczy założyć I zainstalować sobie specjalny system, który na razie jest dopiero testowany. System ten polega na tym, że możemy zaprogramować że światła same będą się zapalały I gasiły się o wyznaczonych przez nas godzinach.

To wszystko podczas gdy nas nie ma w domu. Mogą się również opuszczać rolety czy żaluzje na noc, a gdy słońce wstanie będą unosiły się do góry. W domu takim sama może się włączyć również głośna muzyka, jeśli ją zaprogramujemy. Jest to bardzo dobra technika, aby odstraszyć potencjalnych złodziei, którzy myślą że wciąż ktoś krząta się po naszym zaciszu domowym I dom nie jest pusty, by móc go okraść. Gdy wyjeżdżamy wtedy na wakacje, nie musimy martwić się o to że nasze drogocenne rzeczy lub pamiątki które mają dla nas wartość sentymentalną, zostaną ukradzione. Popularne stały się też domy energooszczędne. Warto się nimi zainteresować, lecz są one jednak bardzo kosztowne. Mimo wszystko coraz więcej ludzi decyduje się na takie rozwiązanie, wynika to z faktu po pierwsze oszczędności na energii elektrycznej a po drugie jest to dość trendy. Rośnie w ludziach świadomość dbania o środowisko i każdy wież że bezsensownie zużywany prąd powoduje emisję dwutlenku węgla do atmosfery, oczywiście pośrednio ale efekt jest taki sam. Więc stąd taki pęd do energooszczędnych rozwiązań.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.