Szukaj

postheadericon Dom z poddaszem

W obecnych czasach jednym z najczęściej wybieranych ofert domów, jakie będziemy zamierzali zrealizować samodzielnie, bądź też za pośrednictwem firmy, która zajmuje się wykonywaniem takich planów konstrukcyjnych z pewnością będą należały do takiej grupy, jak projekty domów drewnianych z poddaszem. Jest to niewątpliwie spowodowane tym, że domy z drewna są teraz jednym z najbardziej atrakcyjnych wyborów, gdyż nie szkodzą one środowisku, są ekonomiczne oraz bardziej trwałe niż inne struktury budowlane, co powoduje, że większość osób nie posiada żadnych zahamowań przed zdecydowaniem się na taki dom dla siebie, czy też dla całej rodziny. Jak uda nam się zauważyć poddasze może być dla nas funkcjonalne, czyli użytkowe, jak i pozostać tylko i wyłącznie elementem dekoracyjnym, kiedy wybierzemy wariant nieużytkowy. Oczywiście taka decyzja jest przeważnie spowodowana tym, że nie zawsze nas stać finansowo na to, aby pozwolić sobie na tego typu dodatek, który wiąże się z szeregiem zmian, jak chociażby z tym, że trzeba wobec tego wzmocnić całą konstrukcję, gdyż ta standardowa nie jest przygotowana na to, aby wytrzymywać tak duży napór masy, jaka się pojawia poprzez poddasze użytkowe.

Dodatkowo musimy często skorygować linie dachu, gdyż w poddaszu zechcemy mieć okna, toteż potrzebne będą dodatkowe elementy dekoracyjne, takie jak balustrady z niewielkimi balkonami, które dla nas przeważnie mają znaczenie bardziej funkcjonalne i praktyczne, niż reprezentacyjne, co jednak nie oznacza, że nie powinny się nam podobać. Nie trudno wobec tego zauważyć, że projekty domów drewnianych z poddaszem niosą ze sobą całkiem duży wydatek, jednak może być on dla nas nawet opłacalny i wyjątkowo pożyteczny, gdyż tak duża dodatkowa powierzchnia może być wykorzystana w różnoraki sposób, jak na przykład na sypialnię dla nas, czy też dla naszych dzieci, które będą zachwycone widokiem z okna na całą okolicę. Poddasze stwarza zupełnie niepowtarzalny klimat takiej przestrzeni, dlatego też szkoda by było, aby taka atmosfera nie występowała w naszym domu, kiedy jest ona tak pozytywna.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.