Szukaj

postheadericon Domek z drewna

W ostatnich czasach coraz częściej zapatrujemy się na takie produkty na rynku, jak między innymi na projekty domów drewnianych parterowych, za pomocą których będziemy mogli zadbać o to, aby przyświecała nam większa rozpiętość metrażu takiego domu, co zapewni nam większy luksus oraz wygodę.

Domy parterowe możemy wybrać z podpiwniczeniem oraz z poddaszem, które może być użytkowe, bądź też nieużytkowe, w zależności od tego, jak wiele osób będzie z nami użytkować taki obiekt i oczywiście ze względu na koszty, na jakie będziemy mogli sobie pozwolić podczas realizowania takiego ogromnego przedsięwzięcia. Nie może być dla nas zaskoczeniem to, że domy parterowe są najczęściej wybierane, kiedy zauważymy, że ich forma konstrukcyjna jest naprawdę prosta w większości elementów nie wymaga ona, aby zatrudniać tutaj zbyt liczną ekipę, gdyż prace budowlane będą realizowane w zadowalającym tempie.  Projekty domów drewnianych parterowych są zdecydowanie korzystne, kiedy weźmiemy pod uwagę wszystkie ważne opcje, jakie się składają na taki zarys konstrukcyjny, nie zapominając przy tym o łatwiejszym sposobie dokonania poprawek w projekcie, gdyby coś nam się w nim nie do końca podobało, jak i o tym, że taki dom może być użyteczny praktycznie o każdej porze roku, gdyż możemy wybrać wariant całoroczny. Większość z nas obawiałaby się tutaj nieszczelnego zabezpieczenia na wypadek niskich temperatur zimą, jednak tutaj wykorzystano wszelkie takie materiały, które nie tylko właściwie ocieplają wszelkie ściany, ale także nie powodują tego, że metraż domu ulega pomniejszeniu przez dodatkowe warstwy. Ponadto domy parterowe mogą stanowić doskonały wybór zarówno na normalną powierzchnię, o kształcie kwadratu, czy też prostokąta, jak i wówczas, kiedy teren pod budowę jest naprawdę wąski. Taka elastyczność i uniwersalność rzadko idą ze sobą w parze, toteż chcemy taki wariant zastosować do naszego prywatnego projektu, jakim będzie właśnie wspaniały dom parterowy, który pozwoli nam na lepszą organizacje naszych zajęć, jak i poukładanie różnych naszych przedmiotów, które są dla nas cenne.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.