Szukaj

postheadericon Elewacja budynku

Jedną z metod ozdabiania elewacji domów jednorodzinnych i nie tylko są specjalne kamienie elewacyjne. Wybór kamieni jest bardzo duży i pokazuje jak wiele daje możliwości w upiększaniu naszych domów i bloków. Dostępnych jest bardzo wiele różnych opcji wykańczania murów. Najpopularniejszą metodą i najpopularniejszym wzorem występujących kamieni są cegiełki. Tego rodzaju kamienie elewacyjne imitują wyglądem prawdziwą cegłę i wyglądają bardzo atrakcyjnie. Te są najpopularniejsze, co jednak nie znaczy, że są one najładniejsze. Do tej grupy najładniejszych zaliczamy takie imitujące prawdziwe kamienie o kształcie łupka i posiadające nieregularne kształty. Zaletą takich kamieni jest to że podczas układania ich nie trzeba używać fug. Tego rodzaju kamienie znakomicie znajdują zastosowanie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Oczywiście różnią się one kształtem jak i kolorami, jednak zazwyczaj mają zastosowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. W domach najczęściej tego typu kamienie montowane są na ścianach gdzie stoją kominki. Tego typu kamienie w domach na jednej ze ścian tworzą kapitalny efekt wizualny i nadają charakteru wnętrzom niemalże każdego mieszkania marki czy domu. Kamienie tego typu są idealnym dodatkiem do domów a do tego występują w bardzo wielu różnych odmianach i kolorach. Generalnie dzięki tak dużemu ich wyborowi możemy spokojnie dobrać do każdego wnętrza właściwe kształtem jak i kolorem kamienie elewacyjne.

Do ozdabiania ścian zewnętrznych bardzo często używa się również specjalistycznej sztukaterii, podobnie jak w przypadku kamienia elewacyjnego tak i w przypadku sztukaterii elewacyjnej wybór zarówno kształtów, kolorów jak i materiałów wykonania jest bardzo duży. Najpopularniejsze są w dzisiejszych czasach zdecydowanie elementy wykonywane ze styropianu, po pierwsze łatwo jest transportować, łatwo je montować oraz co ważne łatwo im nadać kształt w trakcie produkcji. To przemawia za nimi jako idealnymi elementami służącymi do ozdoby naszych domów.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.