Szukaj

postheadericon Jak dobierać okna?

image Dla większości z nas okna to przede wszystkim źródło światłą w naszym domu i jest to częściowo racja, ponieważ oprócz tego bardzo ważnym elementem, jaki mają zapewnić nam nasze okna jest wentylacja jak i ochrona przed nadmiernym hałasem z ulicy, co doceniają mieszkańcy w centrum dużych miast. Tam właściwie bez nowych okien trudno jest normalnie funkcjonować. Oprócz tego okna również muszą nam zapewniać wygodne ich używanie. Zazwyczaj jednak takiego rodzaju wyliczenia powstają na etapie projektu i to architekt się musi martwić tym żeby nasze mieszkanie bądź dom były odpowiednio doświetlone, nam pozostaje tylko wybór gdzie kupimy okna i z jakiego materiału będą one wykonane. Mowa tutaj o budowie domu, bo w przypadku zakupu mieszkania zazwyczaj nie mamy takich problemów. Na etapie projektu można zapewnić doświetlenie na inne sposoby, nie tylko okna drewniane, ale również do dyspozycji są wszelkiego rodzaju okna połaciowe, wykusze czy świetliki. Tutaj to już tylko i wyłącznie zależy od projektanta jak i również typu budynku, nie zawsze każde rozwiązanie da się zastosować w każdym przypadku. Inne będą polecane okna przy działce dużej a inne przy małej, również od ukształtowania terenu czy chociażby jego zacienienia zależy, co zostanie zamontowane. Kiedy już to wszystko sobie uświadomimy to dojdziemy do wniosku że wcale nie będzie tak łatwo nam wybrać właściwych okien i może tutaj z pomocą przyjdzie ktoś firmy wykonującej montaż okien i podpowie nam jakieś gotowe rozwiązania.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.