Szukaj

postheadericon Kolektory

Jak odnaleźć dobry i niedrogi kolektor słoneczny? Wystarczy zajrzeć do Internetu. Jest tam najaktualniejsza baza firm zajmujących się sprzedażą urządzeń w tej branży. Jak wyszukać najlepszą firmę? W oknie przeglądarki wpisujemy interesujące nas hasło. Dla przykładu, jeśli interesuje nas firma z Krakowa piszemy:” Pompy ciepła”. W wynikach otrzymamy zbiór kilku lub kilkunastu firm zajmujących się dystrybucją tych urządzeń. To samo tyczy się kolektorów słonecznych. Jeśli chcemy wyszukać firmy zajmujące się sprzedażą kolektorów wpisujemy w oknie „kolektory” albo „kolektory słoneczne ”. Te dwie frazy z pozoru są do siebie podobne, ale wpisując jedna a potem drugą dostrzeżemy różnicę.

Tak samo jeśli nie dopiszemy do wyszukiwania nazwy miasta. Jeśli użyjemy tylko nazwy urządzenia, które chcemy zakupić: „pompy ciepła” to w liście wyników możemy nie odnaleźć firm z Krakowa. O tym wszystkim przeczytamy na „Google” najpopularniejszej przeglądarce. Korzystamy z niej codziennie a nie zdajemy sobie sprawy z tego ile daje możliwości. W „Google scholar” znajdziemy artykuły naukowe na dowolny temat w tym przypadku na temat: „kolektory”, w „Google maps” odszukamy na mapie najlepszy możliwy dojazd do firmy, w której zamierzamy kupić te urządzenia. Natomiast zaglądając w „Google books” dowiemy się czy powstały już jakieś książki na temat odnawialnych źródeł energii.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.