Szukaj

postheadericon Konserwacja okien drewnianych

image Okna drewniane, chociaż bez wątpienia prezentują się zdecydowanie bardziej efektownie od okien z PCV również wymagają od nas specjalnego traktowania i należy pamiętać o tym żeby odpowiednio o nie zadbać. Konserwacja okien pozwoli na przedłużenie ich życia i pozwala na zachowanie ładnego wyglądu na długi lata. Jednak musimy w tym trochę pomóc. Okna drewniane i ich konserwację śmiało można porównać do dbania o nasz samochód. Pierwsza zasada jest taka, że okna należy utrzymywać w czystości. Wydaje się to dość oczywiste, jednak okna drewniane, jeżeli nie są odpowiednio czyszczone to oprócz tego ze brud wizualnie nam psuje wygląd to dodatkowo niszczy on powłokę okna, co jest zdecydowanie większym problemem. Żeby uniknąć takiego problemu powinniśmy koniecznie konserwować okna specjalnie przygotowanymi do tego celu mleczkami, które tworzą specjalną zabezpieczającą powłokę. Powie to każdy specjalisty z firmy sprzedającej okna, że najlepiej jest stosować do pielęgnacji i konserwacji produkty tej samej firmy, której lakiery były używane do malowania naszych okien. Kolejnym z elementów dbania o wygląd naszych okien jest smarowanie oraz oliwienie okuć. Jak zawsze przy takich czynnościach przed oliwieniem należy dokładnie oczyścić i wysuszyć okna. Kolejnym z kroków jest malowanie ram okiennych jak i ościeżnic. Czynności należy powtarzać, co kilka lat, jednak malowaniu okien poświęcę cały osobny artykuł.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.