Szukaj

postheadericon Kryteria doboru okien – multirolo gdynia

Wybierając okna do swojego domu musimy pamiętać, że każde pomieszczenie w domu ma sposób doświetlania z okna zależny od przeznaczenia konkretnego pomieszczenia. Całkiem inaczej doświetla się pokój dzienny a zupełnie inaczej możemy doświetlić naszą sypialnię. Oprócz przeznaczenia ważnym elementem jest także usytuowania okien względem kierunków świata jak i położenia.

Tradycyjne okna są montowane w ścianie i zapewniają nam oświetlenie z boku, jednak często spotykamy również świetliki w dachu. Tutaj wybór zazwyczaj jest zależny od położenia naszego mieszkania względem kierunków świata. Jeżeli chodzi o przepisy i literę prawa to jedyne ograniczenie, jakie znajdziemy to wymagana wielkość okien. Generalnie dla pomieszczenia gdzie przebywają ludzie wielkość okna powinna być nie mniejsza niż 1/8 podłogi a w przypadku, kiedy ludzie przebywają mniej niż 2 godziny 1/12.

Nie ma maksymalnej dopuszczalnej wielkości, jeśli chodzi o okna, jednak nie zaleca się, aby okna drewniane były większe niż powierzchnia 1/6 podłogi, ponieważ powyżej tej wartości utrata ciepła przez okna będzie bardzo duża. Zastanawiając się nad doborem wielkości okien musimy pamiętać, że wielkość szyby w znaczący sposób odbiega od wielkości ramy okiennej i na to też powinniśmy brać poprawkę. Przyjmuje się, że jest to 50-60% powierzchni dziury w murze i około 80% powierzchni okna w świetle ościeżnicy.

multirolo gdynia

Stosując w pomieszczeniach rolety żaluzjowe, otrzymamy bardzo podobny efekt zdobniczy jak w przypadku zasłon rzymskich. Rolety żaluzjowe działają jednak na prostszej zasadzie, a mianowicie gładka tkanina zwija się dzięki sznurkom zamocowanym w górnej części rolety. Rolety te przepuszczają częściowo światło, a zarazem tworzą zdobniczą zasłonę okna. Podobnie jak zasłony rzymskie można je podnosić i opuszczać na dowolną wysokość okna wedle własnego gustu i upodobania. W większości przypadków rolety żaluzjowe dostępne są w sklepach w gotowych rozmiarach, czasem jednak zdarza się aby sprzedawca wykonywał takie rolety pod specjalny wymiar na zamówienie klienta.

Najmodniejszymi roletami żaluzjowymi ostatnich lat są rolety z bambusa lub słomiane, które z jednej strony są wspaniałą ozdobą przystrajanego wnętrza, z drugiej zaś poprzez przepuszczalny materiał dostarczają do pomieszczeń upragnione światło. Można również zakupić rolety z materiału, najczęściej jest to cienki, przepuszczający światło materiał w barwie jednostajnej, aby urok rolety był ten sam przy zasłoniętym jak i przy odsłoniętym oknie.

multirolo gdańsk

Moda i trendy w świecie nas otaczającym nie tylko mogą dotyczyć jak się ubieramy, jak się stylizujemy, ale i mogą dotyczyć miejsc gdzie mieszkamy, pracujemy, lub lubimy przebywać przez dłuższy czas. Jednym słowem designerski wygląd naszego mieszkania musi odzwierciedlać panująca modę, ale i upodobania właściciela domu, lokalu, biura. Przejawiać się to będzie przede wszystkim w nowoczesnym zaaranżowaniu wnętrza, czyli jego oświetleniem, na które składać się mogą całe zestawy lamp, halogenów, bądź też konstrukcje podświetlające sufity.

Nowoczesne i unikalne meble, ich stylizowany wygląd, ale i materiały z jakich są zrobione to kolejny wariant jaki powinno posiadać designerskie wykończenie pomieszczeń. Kolorystyka ścian, sufitu, sposób nałożenia tynku, czy strukturalne farby i tapety, stanowią również o nowoczesnym i modnym wyglądzie pomieszczenia. Warto również wspomnieć o dodatkach takich jak półki, ścianki działowe lub same okna a w szczególności żaluzje, czy rolety. To wszystko może sprawić ze mieszkanie będzie miało designerski charakter, lub też nie.

multirolo

Firany, zasłony oraz rolety dzień i noc kraków to nieodzowny element dekoracyjny okien wykorzystywany od pokoleń do zasłonięcia przezroczystych szyb, jak również spełniających funkcje osłony przed drażliwymi promieniami słonecznymi. Wybór firan, i podobnych materiałów okiennych powinno być uwarunkowane po pierwsze stylem danego wnętrza, kolorystyką, jak również zamierzeniem gospodarza. Na rynku znajdziemy bardzo modne firany i zasłony, które zawsze elegancko wyglądają w oknach, i jakie mogą być znakomitą ozdobą pomieszczeń mieszkalnych.

Z kolei rolety Rzeszów są nowoczesną wygodną, niekiedy dodatkową osłoną głównie przed słońcem i ciekawskimi gapiami. Najczęściej wykorzystujemy rolety tarnów w porach wieczornych, jak również w porze letniej. Są one wtenczas znakomitym rozwiązaniem, które pozwala nam zaznać trochę chłodu, w najbardziej upalne dni. Rolety w sypialniach dodatkowo zaciemniają pomieszczenie dzięki czemu możemy w dogodnych warunkach pospać nawet w dzień. Do sypialni wybieramy zwykle grubsze rolety w ciemnych kolorach.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.