Szukaj

postheadericon Lofty

Bardzo dużą popularnością cieszą się budynki mieszkalne, które nazywane są loftami. Takie budynki, zaprojektowane są w taki sposób, aby można było w nich mieszkać w wygodny oraz zdrowy sposób. Lofty to obiekt mieszkalny, który powstał na terenie budynków fabrycznych oraz przemysłowych. Moda na lofty wywodzi się z USA, gdzie bardzo wielu artystów urządzało swoje pracownie w miejscach opuszczonych fabryk. Warto dodać, że obecnie bardzo modne jest mieszkanie w loftach, także ze względu na coraz to większe zainteresowanie klientów. Lofty to przede wszystkim stylowe kompleksy usługowo – mieszkalne , z reguły w centrum miasta. Koszt kupna loftów jest znaczy. Kompleks loftów cieszy się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza, wśród osób, które chciałyby mieszkać w naprawdę ładnych oraz przestronnych wnętrzach.

Zaletą loftów jest to, że można w nich mieszkać a także pracować. Lofty maja z reguły bardzo duże okna a także całe parametry lokalu są bardzo duże. Wynika to, z faktu, iż modernizacja została wykonana na terenie fabrycznym, a bardzo często na terenie hal fabrycznych. Takie hale z założenia były bardzo duże oraz bardzo wysokie.  Pofabryczna zabudowa ma nietypowy kształt oraz charakter. Dzięki wysokim pomieszczeniom oraz bardzo dużej ilości okien, można wyodrębnić takie strefy jak: strefę dzienną, strefę nocną oraz aneks gościnny a także miejsce do pracy.

Bardzo wiele osób decyduje się na kupno loftów, także ze względu na jego walory takie jak to, że na terenie loftu można także pracować.

Architekci oraz designerzy dokładają starań, aby aranżacje współczesne miały naprawdę wyjątkowy charakter oraz, aby zachowany był klimat loftów jako pomieszczeń pofabrycznych. Przy zakupie loftów można skorzystać z upustów oraz z rabatów. Inwestycje mają naprawdę bardzo dobrą jakość oraz cieszą się sporą popularnością wśród klientów. Oferta kupna loftów jest stale dostępna, a poza tym inwestorzy zapraszają do oglądania obiektów, także podczas dni otwartych.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.