Szukaj

postheadericon Malowanie okien drewnianych

Ze względu na swoje właściwości jak wytrzymałość i łatwość w obróbce drewno jest nader chętnie wykorzystywane do produkcji stolarki tak zewnętrznej jak i wewnętrznej. Jednak nie można mieć wszystkiego i drewna co kilka lat wymaga od nas renowacji. Dzisiejszy artykuł poświęcę malowaniu drewna. Okna domagają się od nas malowania, kiedy zauważymy na nich pęknięcia farby, która pokrywa ramę. Już w tym momencie powinniśmy się wziąć za odmalowywanie okien i nie dopuścić do tego żeby farba zaczęła się łuszczyć, co może doprowadzić do straty szczelności jak i do wnikania w strukturę drewna wilgoci. Tak jak do każdych prac malarskich tak i do malowania okien należy się przygotować. Na samym początku taśmą malarską musimy zabezpieczyć szyby przed pomalowaniem, kolejnym krokiem jest demontaż elementów metalowych. Wskazane również jest uszczelnienie okna od nowa nakładając kit. Okna drewniane przed malowaniem należy oczyścić usuwając starą warstwę farby poprzez szlifowanie. Kiedy już zakończymy szlifowanie to koniecznie musimy usunąć pył jaki się zebrał. Specjaliści z firmy montaż okien doradzają, aby do malowania stosować specjalne pędzle, które są do tego przystosowane. Na pędzel taki nabieramy niewiele farby i malujemy pociągając w kierunku góra i dół. Warto jest wiedzieć rozpoczynając malowanie, że farba powinna minimalnie zajść na okno na około milimetr. Dzięki temu tworzona jest specjalna warstwa ochronna, która zapobiega dostawaniu się wilgoci pod kit.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.