Szukaj

postheadericon Miejsce na kolektor

Wybór miejsca na montaż kolektora jest niemalże fundamentalny. Potencjalne miejsce nie może być zacienione i to najważniejszy warunek. Kolektory słoneczne Kraków można montować w różnych miejscach domu, czy to na dachu czy w dachu jak i również na ścianach czy na zewnątrz budynków. Jednak na ścianach kolektory Kraków mogą być montowane tylko określone ich typy. Najpopularniejszą metodą i najczęściej spotykaną jest montaż kolektorów na dachu, rozwiązanie takie ma wiele plusów a do najważniejszych zaliczymy to ze montować tak można najróżniejsze typy kolektorów jak i to ze nie musimy tego planować już na etapie budowy domu.

Również nie bez znaczenia jest to że kolektory Kraków montowane na dachu są tańsze w montażu a czas potrzebny na ich instalacje jest znacznie krótszy. Ostatnią z zalet jest to że nie musimy tracić miejsca na naszej działce na kolektor wolnostojący, do największej wady takiego typu kolektorów zaliczymy to że mają one większą stratę ciepła. Montując kolektory słoneczne Kraków powinniśmy jeszcze wiedzieć że optymalnie można je ustawić na dachach płaskich lub takie montowane na ziemi. Kolektory na dachu ze skosami nie dają maksymalnej możliwości wykorzystania energii. Zaletą kolektorów montowanych na ziemi są znacznie niższe koszty, jednak z drugiej strony musimy liczyć się ze stratami ciepła jak i również należy odpowiednio zabezpieczyć taki kolektor na wypadek burzy.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.