Szukaj

postheadericon Montaż okien

image Właściwe zamontowanie stolarki takiej jak okna czy drzwi wejściowe jest niezmiernie ważne. Oczywiście liczy się również aspekt wizualny, bo nikt nie chce mieć krzywych okien, jednak zdecydowanie ważniejsze jest to że źle zamontowane okna mogą być miejscem przez które będziemy tracili znaczne ilości ciepła z naszego domu co w sposób naturalny przełoży się na wyższe rachunki. Jeżeli planujemy, że nasze okna będziemy montowali samodzielnie to potrzebujemy pewnych narzędzi. Na pewno zastosowanie znajdzie drabina jak i wiertarka. Zaopatrzmy się także w komplet wierteł do drewna, piankę jak i klej montażowy. Jednak najważniejsze w tym wszystkim jest posiadanie dobrej jakości poziomicy, to od niej w głównej mierze będzie zależało jak wyglądały będą nasze okna. Jeżeli robimy to pierwszy raz to zobaczmy jak zabierają się do takich prac firmy oferujące montaż okien. Na początku zawsze należy wyburzyć stare okna, pamiętajmy jednak, aby nie uszkodzić muru, na którym posadowione były stare okna, róbmy to delikatnie. W takich sytuacjach osoby bez doświadczenie w montażu, jeżeli uszkodzą mur próbują go naprawić we własnym zakresie za pomocą zaprawy murarskiej. Nie jest to jednak najlepszy pomysł, ponieważ może w przyszłości doprowadzić do sytuacji, że będziemy tracić ciepło przez tak uzupełniony mur. W innym artykule poruszę jeszcze tematykę tego, w jaki sposób powinno się dobrze uszczelniać pianką montażową okna.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.