Szukaj

postheadericon Najlepszy pokój dla maluszka

Urządzanie pokoju dla naszego dziecka w pierwszej kolejności jest dużym wyzwaniem dla samych rodziców. Pomimo iż dobieranie kolorów, mebli, zabawek czy potrzebnych sprzętów jest przyjemnością to także duża odpowiedzialność dla przyszłych rodziców. To w dużej mierze od charakteru pomieszczenia będzie zależeć rozwój naszego maluszka. Częstym dylematem przed jakim stają rodzice to sposób zagospodarowania przestrzeni dla nowego członka rodziny. Wiadomym jest, że należy do niego wstawić łóżeczko, meble na ciuszki oraz wszystkie niezbędne akcesoria, których zazwyczaj jest bardzo dużo. Musimy przecież zmieścić i pieluszki, i kosmetyki i jeszcze wiele innych akcesoria, które będziemy używać każdego dnia. Ważne jest, aby pokój był funkcjonalny i co bardzo istotne bezpieczny pod każdym względem. Dziecko musi się w nim czuć bezpiecznie, komfortowo, wtedy lepiej się rozwija.

Dylemat czy pójść typowo w róż oraz błękit, czy zdecydować się na neutralny kolor, który będzie pasował i do chłopca, i do dziewczynki? Wpływ na tę decyzję może mieć nasze nastawienie, dalsze plany na przyszłość w kwestii powiększania rodziny. Jeśli w przyszłości planujemy kolejne dzieci, a przynajmniej jeszcze co najmniej jedno, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na neutralny kolor. Pod uwagę należy wziąć również fakt, że pokój dziecka to miejsce rozwojowe, które będzie rosło razem z nim. A zatem i preferencje, jak i funkcjonalność tego pomieszczenia będą się dość szybko zmieniać. Inne potrzeby ma niemowlak, inne przedszkolak, a zupełnie inne dziecko w wieku szkolnym. Każdy kolejny etap rozwoju naszego dziecka to także zmiany w jego najbliższym otoczeniu, czyli w jego pokoju. Warto zatem dobrze przemyśleć tę decyzję i zaprojektować pokój w taki sposób, aby łatwo można było dokonywać w nim zmian i koniecznych przeróbek. Lepiej inwestować w dziecko niż w ciągłe remonty, które z każdym rokiem kosztują coraz więcej. Maluch i tak będzie nam wdzięczny za to, iż ma małą, własną przestrzeń, gdzie tylko on rządzi.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.