Szukaj

postheadericon Okap

Okapy kuchenne w kuchni mają wiele zalet, jest polecany nawet przez lekarzy ponieważ okap kuchenny pochłania tłuszcz, pamiętać jednak musimy że taki okap gastronomiczny trzeba czyścić. Jednak jeśli chodzi o jego wygląd zewnętrzny, może budzić pewne wątpliwości. Duży, bezkształtny, może zagracić nam zupełnie kuchnię i sprawić, że nic nie będzie do niczego pasowało, okapy gastronomiczne jednak również potrafią być bardzo ładne. Często nie idzie w parze z szafkami, nie pasuje do niego wymiarowo, nie mówiąc o tym, że jest bardzo drogi. Jednak staje się on coraz bardziej popularny i wykorzystywany nie tylko w rustykalnych, stylizowanych na wiejskie kuchniach. Jako że pochłania wszystkie zapachy, duszącą parę, unoszącą się nad garem zupy, stanowi wygodny przedmiot, funkcjonalny, a jeśli dobrze rozplanujemy układ mebli w kuchni – także estetyczny. Jeśli wymiarowo nie pasuje do szafek, najlepiej umieścić go w kącie, przy samej ścianie. Może także dzielić monotonny ciąg skrytek nad blatem na dwie połowy, co optycznie poszerzy kuchnię. Ważne jest, by kolorystycznie pasował do reszty mebli, dlatego najlepiej jest wybierać je w kolorach popularnych i nieskomplikowanych, jak biel, brąz czy krem.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.