Szukaj

postheadericon Oszczędność to jedna cech Polaków. To dobra cecha. Chociaż zostaliśmy do tego zmuszeni przez życie opłaca się być oszczędnym nie tylko ze względu na zawartość naszego portfela, ale również na zdrowie naszej planety. Wiadomo, że zanieczyszczenia, ścieki, spaliny które produkujemy każdego dnia, nie pomagają matce ziemi. Człowiek jest istotą niezwykle kreatywną i pomysłową. Już jakiś czas temu zostały wymyślone przeróżne sposoby na wykorzystywanie energii słonecznej czy wiatru do życia codziennego. I tak w Krakowie jest kilka firm, które zajmują się nowoczesną techniką grzewczą. Kolektory słoneczne Kraków sprzedaje już od kilku lat. Takie urządzenia wykorzystują energię słoneczną do ogrzewania wody, oleju a w następstwie do ogrzewania pomieszczeń. Montowane są one bezpośrednio na dachu budynku lub czasami na ziemi. Dzięki zastosowaniu takich urządzeń jak kolektory zyskuje na ogrzewaniu, a środowisko jest mniej zanieczyszczone. Wbrew pozorom cena zamontowania takiego urządzenia nie jest aż tak wysoka jak nam się wydaje i zwrot kosztów poniesionych na instalację solarną jest dosyć szybki. Na początku inwestycje takie cieszyły się zainteresowaniem wśród firm, obecnie coraz więcej osób prywatnych decyduje się na tego typu rozwiązanie w swoich domach. Kolektory słoneczne poleca innym miastom Polski i nie tylko Polski- także Europy, a nawet całego świata. Dbajmy o swoją kieszeń i zdrowie naszej planety!

image

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.