Szukaj

postheadericon Oszczędzajmy pieniądze i środowisko

W dzisiejszych czasach bardzo duży nacisk kładzie się na ochronę środowiska jak i również na oszczędności. Tutaj idealnym rozwiązaniem są kolektory słoneczne Kraków, typowy przykład jak już w słynne reklamie 2 w 1. Dzięki temu, że stosujemy kolektory Kraków mamy możliwość znacznie ograniczyć koszty eksploatacji naszego domu. Wynika to z faktu, że podgrzewamy wodę użytkową za pomocą energii słonecznej. Rozwiązanie jest bardzo dobre, jednak wymaga poczynienia pewnych inwestycji. Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie warto jest udać się do firmy oferującej takie usługi i dokładnie przeanalizować poszczególne korzyści jak i wady, bo jak to w życiu bywa każdy kij ma dwa końce i nie zawsze montaż kolektora będzie dla nas opłacalny.

Jednym z najważniejszych elementów wpływających na opłacalność takiej inwestycji jest położenie naszego domu czy działki. Jeżeli nie docierają tam wytaczające ilości promieni słonecznych wówczas nie będziemy w stanie zebrać odpowiedniej energii wymaganej do podgrzania wody. Innym istotnym czynnikiem doboru właściwych kolektorów jest ich wielkość. Tutaj już należy wykonać profesjonalne pomiary i na tej podstawie dobierane są optymalne wielkości. Równie ważnym elementem jest wybór właściwego miejsca montażu. Można kolektory montować zarówno na dachu jak i na ścianach budynków. Również popularnym miejscem montażu jest działka i kolektor wolnostojący, jednak zabiera on nam miejsce na działce i wówczas lepiej mieć większą działkę.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.