Szukaj

postheadericon Pompa ciepła

Pompy ciepła chcąc być proekologiczny zaczął reklamować wśród mieszkańców już jakiś czas temu. Takie urządzenie jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla ludzi mieszkających w domkach jednorodzinnych. Jak wiadomo utrzymanie takiego domku wiąże się z dużymi kosztami między innymi na energię, ale jeżeli można na tym zaoszczędzić to czemu by tego nie zrobić już dziś! Koszt takiej pompy ciepła waha się w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy, jednak warto zainwestować. Także kolektory słoneczne propaguje wśród Krakowiaków. Na niejednym budynku widać tajemnicze lustra. To właśnie kolektory słoneczne, które czerpią energię ze źródła światła i co najdziwniejsze wcale nie musi być słońca aby poprawnie działały. Podobnie jest z pompami ciepła. Czerpią one z powietrza, wody i gruntu energię potrzebną do ogrzania całego budynku. Chociaż ziemia jest zimna to i tak znajduje się w niej bardzo dużo ciepła, które bez przeszkód oddaje. Jeśli chcemy zaoszczędzić na kupnie takiej pompy, czy też kolektora, warto zajrzeć na serwis aukcyjny. Najpopularniejsze jest Allegro. Bardzo łatwo tam znaleźć dosłownie wszystko. Wystarczy wpisać hasło” pompy ciepła” i po chwili otrzymujemy listę wyników dla tej kategorii. Jeśli nie odnajdziemy żadnego wyniku spróbujmy wpisać ponownie nie zawężając do kategorii dla miasta. Często firmy maja promocję i w cenie urządzenia jest także montaż, więc  nie warto szukać tylko w swoim mieście.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.