Szukaj

postheadericon Pompy ciepła

Ludzie dążą do tego, aby uzyskać jak najwięcej energii i ciepła, nie płacąc przy tym wysokich rachunków. Jednym z ciekawszych pomysłów są pompy ciepła, które sprawdzają się doskonale w przypadku podnoszenia temperatury z niskiej do wysokiej. Użytkownik jednak przed ostatecznym wyborem, powinien zapoznać się z kryteriami, jakimi najlepiej kierować się w trakcie takiego wyboru, ponieważ nie każda pompa będzie tak samo dobra i satysfakcjonująca. W ostatnim czasie jednak duże zainteresowanie wzbudzają kolektory słoneczne. Ich temat pojawił się już kilka lat temu, jednak na naszym polskim rynku wciąż jest to pewnego rodzaju nowością. Firma, która posiada w sprzedaży kolektory słoneczne, założyła swoją stronę internetową. Dzięki niej, można uzyskać wiele cennych informacji związanych z instalowaniem, a także źródłami, z których można uzyskać dofinansowanie na to przedsięwzięcie. Może się okazać, że już po kilku latach koszty się zwrócą, przede wszystkim jeżeli rodzina płaciła wysokie rachunki za wodę czy światło. Wiadomo jest, że w dużym domu ciężko jest zgromadzić wiele energii za niską cenę, tym bardziej warto zdecydować się na kolektory słoneczne. Jak pokazują nam kolektory, już jedna sztuka wystarczy do tego, aby poczuć znaczą różnicę i odciążyć swoje comiesięczne opłaty. Krakowska firma udzieli wszelkich wskazówek w związku z kosztami, a także jak można starać się o ich zwrot. Na pewno będą to porady cenne, dlatego warto jak najszybciej nawiązać kontakt z firmą.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.