Szukaj

postheadericon Pompy ciepła i kolektory Kraków

image Zarówno pompa jak i kolektory są produkowane w Krakowie. Jednak ich zastosowanie znacznie się różni. Tak więc owe pompy ciepła, są maszynami ciepła, które polegają na tym, że wymuszają przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze ciepła. Tak więc ten proces przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi, albowiem przepływ ciepła zachodzi dzięki dostarczonej od zewnątrz energii mechanicznej. Jednak owa energia mechaniczna jest wykorzystywane dzięki katalizatorom. Albowiem te kolektory słoneczne, są urządzeniami, które służą do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło, tak więc jednoznacznie można stwierdzić, że owe urządzenie produkuje, a wręcz wytwarza ciepło. Mało tego energia docierająca do kolektorów może zamieniać się na energię cieplną nośnika ciepła, który może stać się cieczą oraz gazem. Z tą ta ich ogólna zależność. Natomiast jeśli chodzi o ich zastosowanie, to pompy wykorzystuje się do gospodarstw domowych, w przetwórstwie spożywczym, klimatyzacji pomieszczeń, chłodni. Do głównych strępów można zaliczyć wówczas chłodziarki, zamrażarki, fabryki lodu, chłodzenie pomieszczeń. Jednak zastosowanie katalizatorów to przede wszystkim podgrzewanie wody gruntowej oraz basenowej. I w tym przypadku jest to bardzo fajny pomysł, ponieważ jeśli mamy kryty basen, lub basen w domu, możemy w dowolni regulować stan ciepła wody. Tak więc w zimne oraz deszczowe dni możemy zafundować sobie relaksujący wypoczynek.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.