Szukaj

postheadericon Projekt domu

Domy nowoczesne są bardzo przestronne i piękne, za równo z zewnątrz jak i ze środka. Budynki z zewnątrz coraz częściej przypominają wzorem stare dworki, małe budyneczki na kształt tych wystawnych z przez lat. Pomimo wszystko są to drogie budynki, i to nie ze względu na samom konstrukcje, lecz w grę wchodzi dach. Na takim domku dach jest czterospadowy w dodatku z przynajmniej dwoma Gidlami. I to właśnie te uatrakcyjnienie są takie kosztowne, każde załamanie dachu wiąże się z wykończeniem. Więc jeśli decydujemy się na taki dach, musimy wziąć pod uwagę większe koszty, niż na przykład w przypadku dachu dwuspadowego. Takie rozwiązanie także może być atrakcyjne, zwłaszcza gdy wstawi się okna dachowe. Mniejszym kosztem można zyskać przy okazji jasność w pomieszczeniach na poddaszu. Obecnie coraz częściej poddasze także jest zamieszkałe, dlatego warto zwrócić uwagę na naświetlenie pomieszczeń. Kolejnym argumentem za dachami dwuspadowymi jest możliwość połączenia z różnymi dobudówkami.

Niektóre projekty garaży przewidują połączenie tych dwóch elementów ze sobą w wspólną całość. Garaż dostawiony do reszty budynku, pozwoli na łatwość korzystania z niego. Prościej jest przejść przez drzwi do pomieszczenia, niż obchodzić na przykład dom dookoła. Wiele osób w garażu oprócz samochodu trzyma także różne narzędzie, tworząc w ten sposób mały warsztat. Oczywiście do takiego pomieszczenia lepiej mieć bezpośredni dostęp z mieszkanie, niż nadrabiać niepotrzebnej drogi. Zwłaszcza, gdy ktoś lubi sobie pomajsterkować w wolnej chwili, to swego rodzaju odstresowanie. Oczywiście projektując własny dom lub szukając gotowego projektu należy pod uwagę brać wiele czynników. Jednym z nich niewątpliwie jest to w jakis psoób będze zaplanowane wnętrze, oraz co można w nim zrobić. W takich sytuacjach bardzo dobrze sprawdzają się architekci wnętrz, ponieważ dzięki swoim pomysłom jak i doświadczeniu są w stanie wyciągnąć z domu zdecydowanie więcej niż przeciętna osoba, która nie ma na co dzień do czynienia z aranżacjami.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.