Szukaj

postheadericon Remontujemy mieszkanie

Remont mieszkania czy też lokalu usługowego po kilku lub kilkunastu latach jego użytkowanie jest konieczny i pozwala na prawidłowe funkcjonowanie. Oczywiście skala remontu może być różna i zależna od naszych możliwości finansowych. Jedną z największych inwestycji w starych budynkach o ile nie zostało zrobione to wcześniej jest wymiana okien. Tutaj zdecydowanie polecamy okna drewniane jako idealne rozwiązanie. Jednak o zaletach napiszemy w innym miejscu. Problem z wymianą okien jest taki, że po pierwsze zazwyczaj jest to dość kosztowne a po drugie, jeżeli mieszkamy w bloku w dwupokojowym mieszkaniu to jest to również wyzwanie logistyczne. Jednak doświadczone ekipy monterów jak fachowcy ogłaszający się jako montaż okien potrafią sobie z tym poradzić bez problemu, i dzięki temu pomimo małej ilości miejsca w domu nie będzie to aż tak uciążliwe. Wymianę okien oczywiście najlepiej zaplanować jest na wiosnę lub lato. Co prawda są pianki, których można używać w zimie, jednak mieszkanie bardzo się wychłodzi w trakcie wymiany, ponieważ należy liczyć na to wiele godzin. Kupując okna warto się zastanowić nad tym czy chcemy okna z PCV czy też drewniane. Oczywiście wariant pierwszy jest znacznie tańszy, jednak już w eksploatacji jak i również w aspekcie wizualnym okna drewniane są znacznie lepsze, o czym pisałem w jednym ze wcześniejszych artykułów na temat wyboru rodzaju okien.

Search
Energooszczędne domy
    Budowanie domów energooszczędnych
    W dzisiejszych czasach możemy zauważyć przede wszystkim znaczne zainteresowanie zarówno domami szkieletowymi, jak i domami energooszczędnymi. Jednak zanim przystąpi się do budowy należy musimy wybrać odpowiednią działkę. Działka budowlana przede wszystkim ważna rolę odgrywa podczas budowania domów energooszczędnych, gdyż ukształtowanie terenu również wpływa na zmniejszenie zużycia energii. Drugim punktem naszej budowy jest wybór projektu, i właśnie ta cześć jest dla wielu osób najtrudniejsza. Projekty domów szkieletowych to projekty które składają się z kilku części, a to dlatego że na budowie pracują specjaliści z różnych dziedzin, i każdy z nich potrzebuje osobny plan na którym jasno wyznaczone są jego zadania. Projekty domów energooszczędnych powinny zawierać przede wszystkim energetyczną charakterystykę, na którą składać się będą właściwości cieplne ścian, drzwi, przeszkleń, rodzaj materiałów izolacyjnych czy też parametry akustyczne. W projekcie tym również muszą być uwzględnione czynniki, które wpływają na zużycie energii i nie są to tylko materiały, ale również rozwiązania technologiczne, wpływające na pobór i wykorzystanie alternatywnych źródeł energii. Aby w domach energooszczędnych wykorzystać jak najwięcej ciepła słonecznego, przenikającego przez okna, istotne jest właściwie usytuowanie domu na działce, i bardzo pozytywnie wpływa tutaj kształt budynku. Powinien on przybierac możliwie prostą i zwartą formę, bez zbędnych architektonicznych upiększeń, jak również i małą powierzchnię przegród zewnętrznych.
    W Polsce najbardziej popularna technologia budowlaną jest przede wszystkim technologia murowana. Z roku na rok jednak zauważyć może również coraz większe zainteresowanie technologia drewnianą. Domy szkieletowe najbardziej rozpowszechnione są w Skandynawii, jak również i w Kanadzie i USA, tam sfera klimatyczna jest o wiele surowsza. Domy szkieletowe oparte są na konstrukcji drewnianego szkieletu, właśnie pod tym względem można wyróżnić kilka rodzajów domów szkieletowych. Aby dom szkieletowy mógł przynieś oczekiwane korzyści dla nas, to przede wszystkim musi spełniać dwa najważniejsze warunki, które uznawane są za podstawowe, i jest to przede wszystkim wysokiej jakości materiały budowlane, jak również i solidna i doświadczona firma. Wyróżnia się trzy rodzaje budowania domów szkieletowych i zalicza się tutaj budowanie domu na placu budowy z tak zwanych patyków, budowanie z prefabrykatów przygotowywanych w fabryce. Ostatnim rodzajem budowania domów szkieletowych jest budowanie z wielkowymiarowych modułów. W dzisiejszym świecie również możemy zauważyć wielkie zainteresowanie domami energooszczędnymi, gdyż one przede wszystkim zmniejszają nasze zużycie energii. Jednak budowę przede wszystkim musimy zacząć od danego projekty. Projekty domów energooszczędnych jak również i projekty domów szkieletowych są jeszcze rzadkością jeśli chodzi głównie o gotowe projekty. Dlatego też decydując się na jeden z tych dwóch rodzajów domów najlepiej będzie skorzystać z projektu indywidualnego, gdyż on będzie spełniał nasze oczekiwania.